VIJEĆE UČENIKA 2023./2024.

2. i 4.razred – Katarina Šipoš

VIJEĆE UČENIKA

školska godina 2022./2023.

Vijeće učenika predstavničko je tijelo učenika škole. Svrha Vijeća učenika je ostvarivanje bolje suradnje učenika i njihovo lakše i izravnije komuniciranje s učiteljima, Učiteljskim vijećem, Razrednim vijećima, Vijećem roditelja i općenito ustanovama, institucijama, pravnim osobama. Osim na razini svake škole, ovakvo se vijeće ustrojava na razini svake županije, a zatim predstavnici iz svih županija čine Nacionalno vijeće učenika Republike Hrvatske.

Članovi:

Pranjić, Luka, 8. razred

Krekman, Veronika, 7. razred

Đanković, Lunamia, 6. razred

Meštrović, Dora, 5. razred

Čiček, Hana, 4. razred

Horvat, Dominik, 3. razred

Pranjić, Elena, 2. razred

Murk, Petar, 1. razred

Palfi, Patrik, 4. razred (2k, Područna škola Kozarac)

Šipoš, Katarina, 3. razred (1k, Područna škola Kozarac)

Furdi, David, 2. razred (2k, Područna škola Kozarac)

Palfi, Damjan, 1. razred (1k, Područna škola Kozarac)

ODRŽANA 1. SJEDNICA VIJEĆA UČENIKA U ŠKOLSKOJ GODINI 2022./2023.

U četvrtak, 27. listopada 2022., u ovoj je školskoj godini održana 1. sjednica Vijeća učenika Osnovne škole „Matija Gubec“, Čeminac.

Na ovoj sjednici učenici su, među svim predstavnicima razrednih odjela matične i područne škole, birali predsjednika Vijeća te je na to mjesto odabran Luka Pranjić, učenik 8. razreda. Također, na ovoj je sjednici za predstavnika učenika u Vijeću Osječko-baranjske županije odabrana Lunamia Đanković, učenica 6. razreda. Naša je Lunamia na toj sjednici bila potaknuta prijaviti se za predsjednika Vijeća učenika Osječko-baranjske županije stoga sada navijamo za nju u tom hrabrom koraku!

Vijeće je stručnoj suradnici pedagoginji iznijelo stavove o različitim aspektima rada Škole, prijedloge rada u ovoj godini te pozdrave inicijative da učenici na ovakav način sudjeluju u kreiranju sadržaja Škole te predstavljaju svoje vršnjake.

Želimo im svaki uspjeh u realizaciji planova i ugodnu suradnju s tijelima Škole.

Tamara Mazur, stručna suradnica pedagoginja

PREDSTAVNICA UČENIKA ŠKOLE SUDJELOVALA NA SJEDNICI ŽUPANIJSKOG VIJEĆA UČENIKA

U utorak, 22. studenoga 2022., održana je konstituirajuća sjednica Županijskog vijeća učenika Osječko-baranjske županije. Na sjednici je sudjelovala i predstavnica učenika naše Škole, učenica 6. razreda, Lunamia Đanković.

Na ovoj je sjednici usvojen Poslovnik o radu vijeću, izabrano je vodstvo Vijeća te su ugovoreni prvi koraci djelovanja. Naša je Lunamia izbrana za članicu Glavnog odbora Vijeća što znači da pripada među glavne savjetnike predsjednika Vijeća, odnosno da je među vodećim predstavnicima učenika čitave županije.

Uz silan ponos i čast, čestitamo i želimo da Lunamia ostvari sve što je naumila te bude vrlo uspješna u svome mandatu!

SUDJELOVANJE NA SJEDNICI VIJEĆA UČENIKA OSJEČKO-BARANJSKE ŽUPANIJE

U srijedu, 5. travnja 2023., u Vijećnici Osječko-baranjske županije održana je 2. sjednica Vijeća učenika Osječko-baranjske županije. Na sjednici je, kao i od početka školske godine, sudjelovala predstavnica naših učenika, učenica 6. razreda, Lunamia Đanković.

Na sjednici se raspravljalo o mnogim pitanjima koje muče učenike te kako izraditi smjernice i prijedloge za poboljšanje odgojno-obrazovnog sustava. Naša je učenica zadovoljna suradnjom unutar Vijeća te se nada ostvarenju planiranih aktivnosti i ideja.

Zahvaljujemo Lunamiji na predstavništvu i učenika i škole te joj želimo uspjeh u radu.

« Travanj 2024 »